Mini Olympics Show Times 2017

SATURDAY JUNE 10th

SHOW 1 – Saturday
Drop Off  8:15am  >  March In  8:30am

Parent and Child 18-30 mths    Monday    9:30-10:20    Tiarra Roberts
Parent and Child 18-30 mths    Saturday    8:45-9:35    Tiarra Roberts
Parent and Child 24-36 mths    Saturday    9:45-10:35    Tiarra Roberts
Gym 3yo    Saturday    11:00-11:50    Kaelyn Person
Gym 3yo    Saturday    9:45-10:35    Stephanie Moist
Gym 4yo    Saturday    8:45-9:35    Stephanie Moist
Gym Stars 4-5yo    Saturday    11:00-11:50    Stephanie Moist
Girls Level 1 5-6yo    Sunday    10:30-11:40    Ali Briles
Girls Level 3 7-9yo    Wednesday    6:00-7:10    Ali Briles
Girls Level 2 7-9yo    Saturday    8:30-9:40    Jamie Cheaqui
Girls Level 2 7-9yo    Wednesday    3:30-4:40    Jamie Cheaqui
Girls Level 2 10+    Tuesday    7:15-8:25    Jamie Cheaqui
Girls Level 1 5-6yo    Saturday    9:45-10:55    Dale Haag
Girls Level 1 5-6yo    Saturday    8:30-9:40    Dale Haag
Boys Level 1 5-8yo    Saturday    11:00-12:10    Cimin Liang
Boys Level 2/3 7+    Saturday    9:45-10:55    Cimin Liang
Girls Jr. Trainers B    Tue/Thur    1:00-2:30    Jane Jordan
Girls Jr. Trainers A    Mon/Wed    4:00-5:30    Jane Jordan

SHOW 2 – Saturday
Drop Off  10:30am  >  March In  10:45am

Parent and Child 30-36 mths    Tuesday    10:30-11:20    Toni Ewalt
Gym 3yo    Tuesday    10:30-11:20    Jane Jordan
Gym 3yo    Friday    10:30-11:20    Jane Jordan
Gym 4yo    Tuesday    9:30-10:20    Jane Jordan
Girls Level 1 5-6yo    Monday    3:30-4:40    Tiarra Roberts
Girls Level 1 5-6yo    Friday    3:30-4:40    Tiarra Roberts
Girls Level 1 7-9yo    Friday    4:45-5:55    Tiarra Roberts
Girls Level 1 5-6yo    Wednesday    6:00-7:10    Stephanie Moist
Girls Level 1 7-9yo    Monday    6:00-7:10    Stephanie Moist
Girls Level 2 7-9yo    Thursday    4:45-5:55    Stephanie Moist
Girls Level 2 7-9yo    Thursday    3:30-4:40    Kaelyn Person
Girls Level 1 5-6yo    Tuesday    6:00-7:10    Jamie Cheaqui
Girls Level 2 7-9yo    Sunday    11:45-12:55    Jamie Cheaqui
Girls Level 3 10+    Thursday    4:45-5:55    Jamie Cheaqui
Shooting Stars    Tuesday    3:15-4:45    Jenie Evans
Boys Level 1 5-8yo    Friday    3:30-4:40    Dale Haag
Boys Level 1 7+    Friday    4:45-5:55    Dale Haag
Rhythmic Pre Level 4    Saturday    9:00-10:30    Wuling Stephenson


SHOW 3 – Saturday
Drop Off  1:45pm  >  March In  2:00pm

Preschool B1    M-F    9:00-12:00    Bonnie Singh/Amber Cuffel
Gym Stars 3yo    Friday    9:30-10:20    Toni Ewalt
Gym 3yo    Saturday    11:00-11:50    Tiarra Roberts
Gym 4yo    Monday    10:30-11:20    Tiarra Roberts
Gym Stars 3yo    Monday    9:30-10:20    Jane Jordan
Gym 4yo    Wednesday    1:00-1:50    Jane Jordan
Girls Level 1 5-6yo    Saturday    9:45-10:55    Wendell Wetzel
Girls Level 2 5-6yo    Saturday   11:00-12:10    Jamie Cheaqui
Girls Level 2 10+    Tuesday    4:45-5:55    Jamie Cheaqui
Girls Level 2 5-6yo    Wednesday    4:45-5:55    Jamie Cheaqui
Girls Level 1 7-9yo    Wednesday    4:45-5:55    Ali Briles
Girls Level 2 7-9yo    Tuesday    4:45-5:55    Kaelyn Person
Girls Level 1 5-6yo    Wednesday    4:45-5:55    Stephanie Moist
Girls Level 3 7-9yo    Sunday    1:30-2:40    Stephanie Moist
Girls Level 3 10+    Tuesday    6:00-7:10    Stephanie Moist
Shooting Stars    Saturday    10:00-11:30    Haylee Trautman
Boys Team Level 4    M/W/Sat    Dale Haag
Rhythmic Team Level 4    Tue/Sat    Wuling Stephenson

SHOW 4 – Saturday
Drop Off  4:15pm  >  March In  4:30pm

Preschool B2    M-F    9:00-12:00    Bonnie Singh/Amber Cuffel
Gym 4yo    Monday    6:00-6:50    Kaelyn Person
Gym 4yo    Saturday    9:45-10:35    Kaelyn Person
Gym 4-5yo    Thursday    1:00-1:50    Toni Ewalt
Gym Stars 4-5yo    Monday    1:00-1:50    Toni Ewalt
Girls Level 1 5-6yo    Thursday    3:30-4:40    Ali Briles
Girls Level 1 7-9yo    Saturday    11:00-12:10    Wendell Wetzel
Girls Level 1 7-9yo    Thursday    3:00-4:10    Jenie Evans
Girls Level 1 10+    Tuesday    7:15-8:25    Stephanie Moist
Girls Level 3 7-9yo    Thursday    3:30-4:40    Stephanie Moist
Girls Level 3 7-9yo    Tuesday    4:45-5:55    Tiarra Roberts
Girls Level 4 8+    Monday    6:00-8:00    Tiarra Roberts
Rhythmic Team Level 5    T/Th/Sat    Wuling Stephenson
Xcel    W/Th/Sat/Sun    Jamie Cheaqui


SUNDAY JUNE 11th

SHOW 5 – Sunday
Drop Off  8:45am  >  March In  9:00am

Parent and Child 18-30 mths    Tuesday    9:30-10:20    Toni Ewalt
Parent and Child 18-30 mths    Friday    10:30-11:20    Toni Ewalt
Preschool A1    M-F    9:00-12:00    Kim Moore/Darla Fletcher
Gym 3yo    Tuesday    9:30-10:20    Jenie Evans
Gym 3yo    Wednesday    1:00-1:50    Jenie Evans
Gym 3yo    Tuesday    9:30-10:20    Tiarra Roberts
Gym 4yo    Wednesday    10:45-11:35    Tiarra Roberts
Gym 4yo    Friday    10:30-11:20    Tiarra Roberts
Girls Lv1 5-6yo    Wednesday    2:50-4:00    Jane Jordan
Girls Hotshots    Monday    1:00-2:10    Jane Jordan
Girls Level 1 5-6yo    Thursday    3:30-4:40    Jamie Cheaqui
Girls Level 1 5-6yo    Sunday    10:30-11:40    Jamie Cheaqui
Girls Level 1 7-9yo    Sunday    1:30-2:40    Jamie Cheaqui
Girls Level 1 7-9yo    Thursday    4:45-5:55    Kaelyn Person
Girls Level 2 5-6yo    Tuesday    4:45-5:55    Stephanie Moist
Girls Level 3 10+    Wednesday    7:15-8:25    Stephanie Moist
Girls Level 4 8+    Thursday    6:00-8:00    Stephanie Moist
Girls Level 4 8+    Saturday    12:30-2:30    Stephanie Moist
Boys Jr. Trainers    Tue/Thur    3:30-5:00    Dale Haag
Boys Hotshots    Friday    1:00-2:10    Dale Haag

SHOW 6 – Sunday
Drop Off  11:15am  >  March In  11:30am

Parent and Child 30-36 mths    Wednesday    10:45-11:35    Jenie Evans
Preschool A2    M-F    9:00-12:00    Kim Moore/Darla Fletcher
Gym 3yo    Saturday    8:45-9:35    Kaelyn Person
Gym 3yo    Sunday    11:00-11:50    Stephanie Moist
Gym 4yo    Sunday    12:00-12:50    Stephanie Moist
Gym 4yo    Tuesday    3:30-4:20    Stephanie Moist
Gym 3yo    Thursday    10:30-11:20    Jane Jordan
Gym 4-5yo    Wednesday    2:00-2:50    Jane Jordan
Gym Stars 4-5yo    Thursday    9:30-10:20    Jane Jordan
Girls Level 1 5-6yo    Sunday    11:45-12:55    Ali Briles
Girls Level 1 7-9yo    Tuesday    3:30-4:40    Jamie Cheaqui
Girls Level 2 7-9yo    Saturday    9:45-10:55    Jamie Cheaqui
Girls Level 1 5-6yo    Tuesday    3:30-4:40    Tiarra Roberts
Girls Level 2 7-9yo    Wednesday    4:45-5:55    Tiarra Roberts
Girls Level 2 7-9yo    Tuesday    6:00-7:10    Tiarra Roberts
Boys Level 1 5-8yo    Thursday    3:30-4:40    Cimin Liang
Boys Level 1 5-8yo    Saturday    8:30-9:40    Cimin Liang
Girls PreTeam    Tue/Fri    3:45-6:45    Jenni Owens


SHOW 7 – Sunday
Drop Off  2:15pm  >  March In  2:30pm

Girls Level 1 5-6yo    Monday    4:45-5:55    Kaelyn Person
Girls Level 1 10+    Thursday    6:00-7:10    Kaelyn Person
Girls Level 2 7-9yo    Monday    3:30-4:40    Kaelyn Person
Girls Level 1 5-6yo    Wednesday    3:30-4:40    Tiarra Roberts
Girls Level 2 7-9yo    Monday    4:45-5:55    Tiarra Roberts
Girls Level 3 7-9yo    Friday    6:00-7:10    Tiarra Roberts
Girls Level 1 7-9yo    Monday    3:30-4:40    Jamie Cheaqui
Girls Level 2 7-9yo    Monday    4:45-5:55    Jamie Cheaqui
Girls Level 3 10+    Monday    6:00-7:10    Jamie Cheaqui
Boys Level 1 5-8yo    Monday    3:30-4:40    Stephanie Moist
Boys Level 1 5-8yo    Wednesday   3:30-4:40    Stephanie Moist
Boys Level 2/3 7+    Monday    4:45-5:55    Stephanie Moist
Boys Level 1 5-8yo    Saturday    8:30-9:40    Wendell Wetzel
Boys PreTeam    Wed/Fri    Dale Haag
Girls Mini PreTeam    Tue/Thur    4:00-6:30    Jane Jordan
Girls Team Level 3B    M/W/S    Haylee Trautman
Girls Team Level 3A    W/Th/S    Jenni Owens

 

Back to Mini Olympics